Jesteś tutaj: Multimedia » Prelekcje » Islandia — kraina ognia i lodu — Damian Godlewski

Islandia — kraina ognia i lodu

Soliści Adventure Club / Międzynarodowe Targi Turystyki

Na Islandii są miejsca, gdzie łatwiej będzie nam trafić na rodaków niż na Islandczyków – dowiedzieli się uczestnicy spotkania z panem Damianem Godlewskim, członkiem Klubu Solistów i organizatorem wypraw na Północ. Dlatego też pytanie, które padło po prelekcji (wygłoszonej w ramach Festiwalu Podróżników „Swoją drogą”), a odnosiło się do islandzkiego charakteru narodowego, musiało pozostać bez odpowiedzi. Oczywiście nie wszystkich przybywających na wyspę Polaków łączy z „Ultima Thule” los emigranta – wielu odwiedza ten kraj turystycznie.

Również na Portalu Legitymistycznym od wielu lat zachęcamy Czytelników do Grand Tour po krajach Północy. Krótka prezentacja, którą 5 marca 2023 roku zobaczyli odwiedzający Międzynarodowe Targi Turystyki i czasu wolnego we Wrocławiu, niewątpliwie będzie zachętą do podróży. Prelegent zadbał o to, żeby uczestnicy spotkania zakochali się w tej niesamowitej krainie: najlepszych trasach na trekkingi, wspaniałych wodospadach i gorących źródłach, pięknych lodowcach, których niestety ciągle ubywa, Reykjavíku i egzotycznych dla nas zwierzętach.

Zapraszamy do zapoznania się z nagraniem:

Wersja audio

Nagranie wideo

Damian Godlewski (MTT Wrocław, 5 III AD 2023) — fot. Adrian Nikiel

zdjęcie: Adrian Nikiel

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2024 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.