Jesteś tutaj: Multimedia » Prelekcje » Jaka przyszłość? — Piotr Sutowicz, Łukasz Burzyński

Jaka przyszłość?

Civitas Christiana

Po kilkumiesięcznej przerwie wróciły – w nowej, „hybrydowej” formule – wrocławskie „Poniedziałki na Kuźniczej”. Podczas inauguracji zaplanowanej na 21 września 2020 roku panowie Piotr Sutowicz i Łukasz Burzyński podzielili się ze słuchaczami przemyśleniami na temat przyszłości, jaka może wyłonić się po zwalczeniu pandemii COVID-19 czy jeszcze w trakcie jej trwania. Część rozmowy nagrywanej na potrzeby internetowego radia Civitas Christiana była poświęcona kondycji wspólnoty posoborowej, której członkowie wiosną zmagali się z licznymi obostrzeniami dotyczącymi praktyk religijnych. Zamknięte świątynie, dyspensy od udziału w Nowej Mszy (Novus Ordo Missae) i transmisje nabożeństw za pośrednictwem telewizji oraz Internetu mogły wpłynąć na przyspieszenie procesu laicyzacji polskiego społeczeństwa.

W drugiej części spotkania polemikę z zaprezentowanymi opiniami podjął, reprezentujący stanowisko sedewakantystyczne, redaktor Portalu Legitymistycznego Adrian Nikiel, który zauważył m.in., że laicyzacja jest konsekwencją odejścia Kościoła Novus Ordo od Magisterium – odejścia tak dalekiego, iż skutkującego dziś nauczaniem, że Bóg pragnie pluralizmu religijnego.

Zapraszamy do wysłuchania nagrania:

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2024 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.