Jesteś tutaj: Multimedia » Miscellanea » Jubileusz Wrocławskiego Towarzystwa Miłośników Historii

Jubileusz Wrocławskiego Towarzystwa Miłośników Historii

Wrocławskie Towarzystwo Miłośników Historii

Od założenia Wrocławskiego Towarzystwa Miłośników Historii, pierwszego stowarzyszenia historyków akademickich działającego w stolicy Śląska po II wojnie światowej, minęło 80 lat. 21 kwietnia 2026 roku współtworzący je uczeni i uczestnicy wykładów wtorkowych spotkali się w Instytucie Historycznym Uniwersytetu Wrocławskiego na obchodach jubileuszu. Po wystąpieniach gości zebrani wysłuchali dwóch odczytów członków WTMH. Głos zabrali:

pani dr hab. Joanna Nowosielska-Sobel, prof. UWr: „Czy my potrafimy przywrócić tu życie?”. Wrocław w pierwszych powojennych miesiącach;

pan prof. dr hab. Jakub Tyszkiewicz: 80 lat Wrocławskiego Towarzystwa Miłośników Historii.

Zapraszamy do zapoznania się z nagraniem:

Wersja audio

Nagranie wideo

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2026 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.