Jesteś tutaj: Multimedia » Miscellanea » „Kody pamięci / Petit Tour. Widoki Śląska” — konferencja prasowa

„Kody pamięci / Petit Tour. Widoki Śląska”

Muzeum Narodowe we Wrocławiu

7 grudnia 2015 roku odbyła się konferencja prasowa z udziałem pana dra hab. Piotra Oszczanowskiego, dyrektora Muzeum Narodowego we Wrocławiu, oraz pani Jolanty Sozańskiej, kurator wystawy Petit Tour. Widoki Śląska. Porcelana z kolekcji Muzeum Narodowego we Wrocławiu, i pani Ewy Halawy, która przygotowała wystawę Kody pamięci. Ikonografia Śląska w grafice i rysunku od XVIII do początku XX w. Obie prezentacje, które będzie można zwiedzać do końca stycznia 2016 r., uzupełniają się, kreując fascynujący obraz naszego regionu i jego najciekawszych zakątków – często dziś już nieistniejących lub bardzo zmienionych, zniszczonych przez wojenną pożogę i powojenne zaniedbania. Są wśród nich m.in. rezydencje arystokracji, obiekty przemysłowe, uzdrowiska, widoki miast, krajobrazy górskie. Zwiedzający zobaczą kilkaset unikatowych dzieł z kolekcji własnej Muzeum – grafikę, rysunki i porcelanę. Śledząc powstawanie pałaców, zamków, pensjonatów zdrojowych, a potem ich ruinę lub powolną destrukcję, warto zwrócić uwagę na te zabytki, które w ostatnich czasach ponownie dostały swoją szansę. Wracają do dawnej świetności, raz jeszcze wpisując się w pejzaż i tworząc nowe „kody pamięci” dla kolejnych pokoleń.

Tradycyjnym dopełnieniem konferencji stały się po raz kolejny prezentacje kuratorskie. Zapraszamy do zapoznania się z nagraniami:

Wersja audio

Nagranie wideo

Wystawa w Muzeum Narodowym we Wrocławiu — fot. Adrian Nikiel

Wystawa w Muzeum Narodowym we Wrocławiu — fot. Adrian Nikiel

Wystawa w Muzeum Narodowym we Wrocławiu — fot. Adrian Nikiel

Wystawa w Muzeum Narodowym we Wrocławiu — fot. Adrian Nikiel

zdjęcia: Adrian Nikiel

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2024 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.