Jesteś tutaj: Multimedia » Miscellanea » „Od Cranacha do Picassa. Kolekcja Santander” — konferencja prasowa

„Od Cranacha do Picassa. Kolekcja Santander”

Muzeum Narodowe we Wrocławiu

12 marca 2013 r. był ważnym dniem dla polskiej kultury. Tego dnia we wrocławskim Muzeum Narodowym zainaugurowana została wystawa dzieł pochodzących z Kolekcji Santander. Expozycja obejmuje ponad sześćdziesiąt obrazów oraz rzeźby – nie można jej przegapić. Dzieła twórców z krajów koron hiszpańskich pozostaną we Wrocławiu do 6 czerwca.

Wprawdzie Czytelnicy wiedzą o naszym negatywnym nastawieniu do rządów pana Rafała Dutkiewicza — zachowującego czujność wobec postulatów ideologicznych „Gazety Wyborczej”, życzliwie kibicującego akcji gwizdania na polskość 11 listopada i marnującego pieniądze podatników na tzw. walkę z rasizmem — ale konferencja prasowa z udziałem kuratora wystawy, pana Józefa Emanuela Cruz Valdovinosa, odbyła się właśnie w gabinecie prezydenta Wrocławia, więc przedstawiciel Portalu Legitymistycznego również musiał pojawić się na „salonach władzy”. Obok kuratora głos zabrał także p. Mariusz Hermansdorfer, dyrektor Muzeum Narodowego. Spotkanie z dziennikarzami zakończyła krótka wypowiedź p. Artura Sikory, przedstawiciela Banku Zachodniego WBK (współorganizatora wystawy).

Po konferencji prasowej dziennikarze udali się do sal wystaw czasowych Muzeum Narodowego, gdzie w towarzystwem pana Cruz Valdovinosa zapoznali się z expozycją. Naszym Czytelnikom udostępniamy fragment nagrania z tego spaceru – z nadzieją, że będzie dobrą zachętą do zwiedzania.

Zapraszamy do wysłuchania nagrań:

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2024 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.