Jesteś tutaj: Multimedia » Prelekcje » Historyczne i współczesne koncepcje polityczne międzymorza — dr Mirosław Habowski

Historyczne i współczesne koncepcje polityczne międzymorza

Civitas Christiana

Czy w krajach najczęściej określanych mianem Międzymorza (z wyjątkiem Węgier) można wskazać polityków i myślicieli będących przyjaciółmi Polski i Polaków? – to chyba najważniejsze pytanie, które 2 października 2017 roku padło podczas spotkania z panem drem Mirosławem Habowskim we wrocławskiej siedzibie Civitas Christiana. Niestety, zarówno w dwudziestoleciu międzywojennym, jak i współcześnie trudno wskazać takie osoby, które zwracałyby wzrok ku naszemu krajowi i widziały w nim ważny punkt odniesienia dla własnej polityki. Nawet w obecnych państwach sukcesyjnych, które istnieją na ziemiach I Rzeczpospolitej, wspólne z Polakami dzieje budzą odmienne od naszej pamięci historycznej skojarzenia. Droga do statusu regionalnego mocarstwa jest więc bardzo daleka – jeśli przyjmiemy wstępne założenie, że na obszarze położonym między Niemcami a Rosją o ten status w ogóle możemy się starać.

Zapraszamy do zapoznania się z nagraniem:

Wersja audio

Nagranie wideo

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2024 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.