Jesteś tutaj: Multimedia » Muzyka » Koncert w klubie Puzzle — Molly Nilsson

Koncert w klubie Puzzle

Distorted Animals / Sangoplasmo Records

Wiemy o niej niewiele – tajemnicza Szwedka rezydująca w Berlinie. Artystka z najgłębszego undergroundu. Archetypiczna piękność z Północy. 10 lutego 2013 r. po raz kolejny odwiedziła Wrocław. Parkiet klubu Puzzle wypełniony był do ostatniego miejsca.

Po raz kolejny nie mogło też zabraknąć wysłannika Portalu Legitymistycznego w roli twórcy bootlegów. Tym razem, w odróżnieniu od zeszłorocznego koncertu w nieodżałowanym Falansterze, który minionej jesieni przeszedł do historii wrocławskiej kultury1, słuchacze nie zamawiali na cały głos piwa (z twarzą w obiektywie naszej kamery), a nawet nieuniknione szmery rozmów nie przeszkadzały w odbiorze Sztuki. Chwała skupionym słuchaczom!

Sam koncert był dość krótki i nawet wielominutowa owacja fanów nie skłoniła pani Nilsson do bisów. Z naszego punktu widzenia – szkoda, ale z drugiej strony – jest w tym pewna logika: artystka przedstawiła precyzyjnie ułożony program i zniknęła za kulisami, gdy przekazała nam to, co miała do przekazania. Z tego też chyba wynika jej bezkompromisowa postawa 100% DIY – z arystokratycznego poczucia, że nikomu niczego nie musi udowadniać. W natłoku celebrytów i gwiazd jednego sezonu, którzy bez wsparcia mediów wróciliby do nicości, można tylko żałować, że artystów tej miary jest tak niewielu. Oczywiście tych, którzy jednak tacy są, a odwiedzają Polskę, wspieramy entuzjastycznie poprzez nasz Portal.

Rozum tłumaczy jak wyżej, emocje skłaniają do żalu, że występ nie był przynajmniej dwukrotnie dłuższy – ważne, że jest zapis koncertu.

Nagranie oddajemy do dyspozycji naszych Czytelników po zakończeniu trasy, krótko przed rozpoczęciem Wielkiego Postu. Tych, którzy nie zdążą zajrzeć na tę stronę we wtorek, zachęcamy, aby dodali ją do ulubionych i wrócili do niej we właściwym terminie.

Mrok, synthpop i magia. Zapraszamy do wysłuchania nagrania:

Wersja audio

Nagranie wideo

Molly Nilsson — I Hope You Die, Wrocław

Molly Nilsson — You Always Hurt the One You Love, Zielona Góra


1 A to było takie miłe miejsce, gdzie nawet reprezentanci skrajnej prawicy dobrze się czuli. Ciekawe, czy coś je zastąpi?

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2024 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.