Jesteś tutaj: Multimedia » Miscellanea » XV edycja festiwalu Jazztopad — Andrzej Kosendiak, Piotr Turkiewicz

XV edycja festiwalu Jazztopad

Narodowe Forum Muzyki

Trudno nazwać Jazztopad festiwalem stricte jazzowym, bo nie da się sprowadzić jazzu tylko do jednego gatunku. Jazz to współczesny język komunikacji, który w moim przekonaniu zawiera w sobie wszelkie „rodzaje” muzyki i jest mieszanką kultur z całego świata. Taki też będzie tegoroczny Jazztopad – te słowa pana Piotra Turkiewicza zapowiadają piętnastą edycję wrocławskiego festiwalu. 6 czerwca 2018 roku poznaliśmy szczegóły programu, przedstawione w trakcie konferencji prasowej w Narodowym Forum Muzyki. Tradycyjnie nie zabraknie największych gwiazd oraz nowych odkryć artystycznych. Wśród licznych atrakcji warto wymienić koncerty artystów z Vancouver, Australii, Włoch i Francji. Jako formacja w jakiś specyficzny sposób interesująca z legitymistycznego punktu widzenia jawi się zespół Sons of Kemet, który na płycie zatytułowanej Your Queen is a Reptile wyraził swój sprzeciw wobec „monarchii” hanowerskich uzurpatorów. Nie jest to jednak powód do radości. Ustrój, który powstał na gruzach „starej, wesołej Anglii”, okazuje się bowiem już zbyt mało lewicowy – „królowa” Elżbieta ma zostać zmieciona przez kolejną fazę rewolucji. Tym razem afrobrytyjskiej.

W spotkaniu z dziennikarzami wzięli udział panowie dr hab. Andrzej Kosendiak i Piotr Turkiewicz. Zapraszamy do zapoznania się z nagraniem:

Wersja audio

Nagranie wideo

Piotr Turkiewicz, Andrzej Kosendiak (6 VI AD 2018) — fot. Adrian Nikiel

zdjęcie: Adrian Nikiel

Festiwal Jazztopad 2018

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2024 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.