Jesteś tutaj: Multimedia » Miscellanea » Nowa Prawica w wyborach samorządowych we Wrocławiu

Nowa Prawica w wyborach samorządowych we Wrocławiu

Konwencja Stowarzyszenia Kukiz’15

Do grona kandydatów na prezydenta Wrocławia dołączył, reprezentujący w tych wyborach ruch Kukiz’15, pan Zbigniew Jarząbek, założyciel Akademii Patriotów i lider Kongresu Nowej Prawicy na Dolnym Śląsku. Jego program – zaprezentowany podczas Konwencji 4 października 2018 roku – obejmuje działania służące ułatwieniu życia mieszkańcom: budowę bezkolizyjnych skrzyżowań i nowych dróg prowadzących z peryferyjnych osiedli do centrum miasta, wprowadzenie bonu edukacyjnego, który umożliwi również powstawanie nowych szkół, prywatyzację mienia komunalnego i powstrzymanie zadłużania Wrocławia (obecnie zadłużenie sięga sześciu miliardów złotych), a także stworzenie przedsiębiorcom warunków do budowy środkowoeuropejskiego centrum targowo-biznesowego.

Podczas Konwencji poparcia kandydatowi udzielili posłowie, panowie Paweł Kukiz i Paweł Grabowski. Głos zabrała również pani Halszka Bielecka, współorganizatorka masowych protestów wrocławian przeciwko próbom wprowadzenia cenzury Internetu przez Parlament Europejski i kandydatka listy numer 8 do Rady Miejskiej Wrocławia z drugiego okręgu. Zapraszamy do wysłuchania nagrania:

Zbigniew Jarząbek, Konwencja we Wrocławiu, 4 X AD 2018 — fot. Adrian Nikiel

Konwencja we Wrocławiu, 4 X AD 2018 — fot. Adrian Nikiel

Konwencja we Wrocławiu, 4 X AD 2018 — fot. Adrian Nikiel

Konwencja we Wrocławiu, 4 X AD 2018 — fot. Adrian Nikiel

Halszka Bielecka o sobie:

Urodziłam się 32 lata temu we Wrocławiu. Pierwsze lata życia spędziłam na Ołbinie, następnie wraz z rodzicami przeprowadziłam się na osiedle Strachocin Swojczyce Wojnów. Uczęszczałam do Szkoły Podstawowej nr 53 oraz Gimnazjum nr 19 na Sępolnie i tam poznałam mojego przyszłego męża. Ukończyłam Wydział Filologiczny na Uniwersytecie Wrocławskim. Mam doświadczenie w pracy z projektami unijnymi.

Aktywnie działam społecznie – w ramach fundacji, stowarzyszeń oraz organizacji pozarządowych, które zajmują się rozwojem życia obywatelskiego we Wrocławiu, promowaniem rocznic historycznych, krzewieniem wiedzy o tematach społecznych, ekonomicznych oraz prawnych.

Chcę zostać Państwa reprezentantką w Radzie Miejskiej Wrocławia, by zabrać głos w imieniu mieszkańców, którzy mają dość:

— miejskich inwestycji w stylu filmu „Miś”,

— prześladowania kierowców,

— biurokracji,

— marnotrawienia pieniędzy miejskich na urzędnicze igrzyska.

Wyznaję poglądy wolnościowe. Wierzę, że każdy ma prawo decydować o swoim życiu. Jestem zwolenniczką swobodnego wyboru szkół za pośrednictwem bonów oświatowych, przekazywania mienia komunalnego w ręce wrocławian, a także stworzenia systemu transportu uwzględniającego zarówno potrzeby pieszych, rowerzystów, komunikacji miejskiej, jak i samochodów.

Już czas zlikwidować patologie i układy narosłe wokół Ratusza przez ostatnie lata. Razem możemy przywrócić w naszym mieście normalność.

Zamierzam walczyć przede wszystkim o:

— dokończenie Wschodniej Obwodnicy Wrocławia,

— budowę Alei Wielkiej Wyspy,

— stworzenie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego na terenie Olimpii Port,

— rewitalizację przestrzeni zielonej na Sępolnie i Biskupinie oraz budowę nowych parków, skwerów oraz placów zabaw,

— tworzenie nowych miejsc parkingowych,

— poprawę bezpieczeństwa, instalację oświetlenia, lepszą współpracę z policją,

— rewitalizację podwórek i chodników,

— wzmacnianie systemu przeciwpowodziowego,

— budowę zatok autobusowych, pasów do lewoskrętu oraz poszerzanie dróg dojazdowych do centrum, np. ul. Strachocińskiej,

— zwiększenie wpływu radnych osiedlowych na decyzje władz samorządowych.

21 października liczę na Państwa głosy, a po uzyskaniu mandatu na współpracę dla dobra Wrocławia.

Konwencja we Wrocławiu, 4 X AD 2018 — fot. Adrian Nikiel

Konwencja we Wrocławiu, 4 X AD 2018 — fot. Adrian Nikiel

Halszka Bielecka

zdjęcia: Adrian Nikiel

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2024 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.