Jesteś tutaj: Multimedia » Prelekcje » Islandia — kraina ognia, lodu i elfów — Łukasz Nowak, Rafał Guzik

Islandia — kraina ognia, lodu i elfów

Klub Podróżników Soliści / Festiwal Podróżników

Spotkanie z wytrawnymi podróżnikami z Oświęcimia – panami Łukaszem Nowakiem i Rafałem Guzikiem – promowane było zapowiedzią: Islandia to wyspa marzeń, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie: krystalicznie czyste powietrze, tysiące wodospadów, lodowce, rzeki, jeziora, zatoki, fiordy, wulkany i niebiańskie gejzery. To raj dla miłośników zwierząt i jedno z niewielu miejsc, gdzie można podziwiać kolorowe maskonury, głuptaki i rybitwy.

Z dala od ludzi i cywilizacyjnego zgiełku, dzięki odrobinie samotności człowiek nabiera dystansu do siebie i otoczenia. Islandia zaskakuje różnorodnością i oszałamiającym pięknem przyrody i z pewnością jest obowiązkowym punktem na mapie dla każdego podróżnika.

Spotkanie odbyło się 1 marca 2015 roku w ramach Festiwalu Podróżnika podczas Międzynarodowych Targów Turystycznych we Wrocławiu. Reprezentanci Klubu Podróżników Soliści przedstawili barwną opowieść o swoich północnych wojażach, uzupełniając ją zarysem historii Islandii i podstawowymi danymi, które mogą przydać się podczas planowania podróży.

Zapraszamy do wysłuchania nagrania:

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2024 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.