Jesteś tutaj: Multimedia » Prelekcje » Kryminał retro — Marcin Wroński

Kryminał retro

Miesiąc Spotkań Autorskich

Przed nami długie, jesienne wieczory: pora roku, która najczęściej jest opisywana jako skłaniająca ku lekturze grubych xiążek. Trwająca kampania wyborcza zapewne nie będzie sprzyjać niezbędnemu skupieniu, ale miłośnicy literatury kryminalnej, których przecież nie brakuje wśród ludzi Prawicy, mają okazję i powinni znaleźć czas, aby „jednym tchem” przeczytać zamknięty już cykl powieści i opowiadań poświęconych prowadzonym w lubelskich realiach śledztwom komisarza Zygmunta Maciejewskiego. Wprawdzie sam bohater dzieł pana Marcina Wrońskiego jest postacią mocno osadzoną w rodzinnym i ideowym kontekście Polskiej Partii Socjalistycznej – ze wszystkimi tego konsekwencjami w sferze wyborów życiowych – ale może również dlatego jest dla nas interesujący.

8 lipca 2018 roku, podczas wrocławskiego Miesiąca Spotkań Autorskich, z miłośnikami swojej twórczości pan Marcin Wroński spotkał się w Mediatece, promując, mówiąc językiem filmu, crossover, czyli zbiór opowiadań stworzonych zarówno przez niego, jak i jego kolegów po piórze: panów Ryszarda Ćwirleja, Roberta Ostaszewskiego i Andrzeja Pilipiuka. Tom Gliny z innej gliny sprawia, że z prawdziwym żalem żegnamy się z tym etapem twórczości mistrza z Lublina. Spotkanie prowadził pan Jacek Antczak.

Zapraszamy do zapoznania się z nagraniem:

Wersja audio

Nagranie wideo

Marcin Wroński, dr Marek Krajewski, Jacek Antczak (8 lipca AD 2018) — fot. Adrian Nikiel

Marcin Wroński, dr Marek Krajewski, Jacek Antczak

zdjęcie: Adrian Nikiel

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2024 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.