Jesteś tutaj: Multimedia » Prelekcje » Jak dalej postępować z ekonomią? — Metodologia ekonomii po 2007 roku — dr Jakub Bożydar Wiśniewski, dr Marcin Gorazda, dr Bartosz Scheuer

Jak dalej postępować z ekonomią? — Metodologia ekonomii po 2007 roku

Koło Naukowe Myśli Wolnościowej „Praxis” / Klub Austriackiej Szkoły Ekonomii

Zmiany paradygmatów w zakresie nauk społecznych odbywają się ze znacznym opóźnieniem w stosunku do wydarzeń zachodzących w tzw. świecie realnym – stwierdził pan dr Jakub Bożydar Wiśniewski, otwierając debatę wybitnych polskich ekonomistów, którzy 20 kwietnia 2017 roku spotkali się na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu.

O zagadnieniach filozofii i metodologii nauk ekonomicznych po kryzysie 2007 r. rozmawiali:

pan dr Jakub Bożydar Wiśniewski – absolwent filozofii Uniwersytetu Cambridge, wykładowca Instytutu Misesa i Polsko-Amerykańskiej Akademii Liderów, autor The Pith of Life: Aphorisms in Honor of Liberty i Libertarian Quandaries oraz artykułów z zakresu ekonomii i filozofii publikowanych w czasopismach akademickich. Doktorat z ekonomii politycznej obronił na Uniwersytecie Londyńskim.

pan dr Bartosz Scheuer – absolwent i adiunkt Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, pracuje w Katedrze Ekonomii i Badań nad Rozwojem. Autor monografii Metodologia ekonomii w perspektywie konstruktywistycznej. W swoich badaniach zajmuje się metodologią i filozofią ekonomii, jest zwolennikiem anarchizmu metodologicznego i teorii ekonomicznej G. Beckera.

pan dr Marcin Gorazda – filozof, adwokat oraz specjalista od prawa podatkowego. Współpracownik Centrum Kopernika Badań Interdyscyplinarnych, autor Filozofii ekonomii. Zajmuje się filozofią nauki, a w szczególności filozofią nauk społecznych i filozofią ekonomii.

Zapraszamy do zapoznania się z nagraniem:

Wersja audio

Nagranie wideo

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2024 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.