Jesteś tutaj: Multimedia » Prelekcje » Mężczyzną i kobietą stworzył ich. Dlaczego tak trudno kochać bliźniego swego jak siebie samego w kontekście relacji damsko-męskich? — dr Wiesława Stefan

Mężczyzną i kobietą stworzył ich. Dlaczego tak trudno kochać bliźniego swego jak siebie samego w kontekście relacji damsko-męskich?

Akademia Intelektu

9 czerwca 2014 roku kolejnym gościem wrocławskiej Akademii Intelektu była pani dr Wiesława Stefan, terapeutka i wykładowca akademicki. Prelegentka przedstawiła swoje przemyślenia związane z tematyką relacyj interpersonalnych zachodzących między kobietą i mężczyzną, nie ograniczając się przy tym do wąskiego wycinku zagadnienia, lecz wskazując, że cechy takie jak kobiecość, męskość, tożsamość płciowa, a także wzorce zachowań w obrębie rodziny oraz w stosunku do własnej i przeciwnej płci (często powielane w kolejnych pokoleniach), kształtowane są od pierwszych chwil życia człowieka.

Interesujący wykład zgromadził kilkadziesiąt – głównie młodych – osób. Miarą zainteresowania może być ożywiona dyskusja, która trwała równie długo, jak wykład, a gdyby nie ograniczenia czasowe, mogłaby trwać znacznie dłużej. Dość nieoczekiwanie najbardziej kontrowersyjne okazało się pytanie o to, jakie są granice „bycia sobą” – zwłaszcza w czasach powszechnej aprobaty dla najwymyślniejszych grzechów.

Zapraszamy do wysłuchania nagrania:

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2024 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.