Jesteś tutaj: Multimedia » Prelekcje » Miasto i muzeum — Wykłady Otwarte Akademii Dziedzictwa

Miasto i muzeum

Międzynarodowe Centrum Kultury

Wśród licznych inicjatyw Międzynarodowego Centrum Kultury w Krakowie są również Wykłady Otwarte Akademii Dziedzictwa poświęcone funkcjonowaniu znanych europejskich muzeów. Zaproszeni goście opowiadają m.in. o swoich zbiorach, zarządzaniu i strategiach wystawienniczych oraz o relacjach z publicznością i innymi instytucjami kultury.

29 października 2013 roku odbyło się spotkanie z panią dyrektor Jette Sandal, która wygłosiła wykład pt. Kopenhaga i jej muzeum. Pani dyrektor, jak można dowiedzieć się już z krótkiego wprowadzenia, należy zaliczyć do skrajnej lewicy – dla nas, ludzi Prawicy, jest to zatem dobra okazja, aby skonfrontować różne wizje wielkich narracyj kulturowych.

13 maja 2014 roku gościem Centrum była pani Suzette Paasche, dyrektor generalna Muzeów Regionu Trøndelag. Jak przypomniano na stronie MCK: Region Trøndelag, w centralnej Norwegii uważany jest za kolebkę państwowości norweskiej. Jego stolicą jest miasto Trondheim, będące równocześnie historyczną stolicą kraju, gdzie do dziś odbywają się koronacje kolejnych władców norweskich. Trondheim to również ośrodek uniwersytecki i trzecie co do wielkości (po Oslo i Bergen) największe miasto w kraju.

W Polsce trwa nieustannie dyskusja o roli państwa (i samorządów) w kulturze – zachęcamy naszych Czytelników do publikowania na Portalu Legitymistycznym artykułów o najciekawszych, wolnościowych modelach finansowania instytucyj kulturalnych, które pozwoliłyby na ograniczenie omnipotencji państwa. Zapraszamy do zapoznania się z nagraniami:

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2024 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.