Jesteś tutaj: Multimedia » Galerie zdjęć » Before Eklektik Session: koncert Mieko Miyazaki (7.09.2019) — Adrian Nikiel

Before Eklektik Session: koncert Mieko Miyazaki (7.09.2019)

fot. Adrian Nikiel

7 września 2019 roku na dziedzińcu wrocławskiego hotelu Puro wystąpiła pani Mieko Miyazaki, artystka należąca do światowej czołówki muzyków grających na koto, tradycyjnym japońskim instrumencie. W ramach zapowiedzi festiwalu Eklektik Session przedpremierowo zaprezentowała utwory z albumu nagranego przez międzynarodowy projekt Silent Witness.

Artystka koncertuje w Azji, Europie oraz Stanach Zjednoczonych. W 2003 r. jej utwór pt. The Current został uznany przez ekspertów dziennika „Hogaku” za jedną z najpiękniejszych kompozycji wszech czasów. Po ukończeniu studiów na Tokijskim Uniwersytecie Sztuki Mieko otrzymała zaproszenie do solowego występu przed parą cesarską Japonii. Uzyskała dyplom w 1992 r., a rok później została uhonorowana najwyższym wyróżnieniem przyznawanym przez krajową stację radiową NHK-FM. Fundacja Japońska wybrała ją na reprezentantkę kraju podczas międzynarodowych wydarzeń kulturalnych.

Silent Witness to nowy projekt wyprodukowany przez pana Radosława „Bonda” Bednarza. Jest rezultatem współpracy artystów z Polski, Japonii, Francji oraz gości ze Szwajcarii i Niemiec. Zespół tworzą: Radek „Bond” Bednarz, Mieko Miyazaki i Loup Barrow. Premierę albumu zaplanowano na październik.

Za pomoc przy przygotowaniu galerii dziękujemy panu Kamilowi Gałczyńskiemu.

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2024 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.