Jesteś tutaj: Multimedia » Miscellanea » Rok 2018 — zapowiedzi wystaw w Muzeum Miejskim Wrocławia — dr Maciej Łagiewski, Aleksandra Mańczyńska

Rok 2018 — zapowiedzi wystaw w Muzeum Miejskim Wrocławia

Muzeum Miejskie Wrocławia

Muzeum Teatru to najmłodszy, otwarty przed dziewięcioma miesiącami, oddział Muzeum Miejskiego Wrocławia – znajduje się na Forum Królewskim w dawnym skrzydle kuchennym Pałacu Królewskiego. 28 grudnia 2017 roku w reprezentacyjnej Sali Kasetonowej pan dr Maciej Łagiewski, dyrektor Muzeum, oraz jego zastępca, pani Aleksandra Mańczyńska, przedstawili tegoroczne dokonania placówki i plany na rok 2018. W najbliższych miesiącach z pewnością warto odwiedzić Muzeum Teatru, Stary Ratusz i Arsenał.

Już wkrótce zwiedzający zobaczą gobeliny autorstwa pani prof. Ewy Poradowskiej-Weszler, a następnie zostaną zaproszeni na wystawę zdjęć Wrocławia stworzonych przez pana Włodzimierza Kałdowskiego, który w przyszłym roku będzie obchodził dziewięćdziesiąte piąte urodziny. Nie zabraknie też dzieł z czasów pruskiego Wrocławia: pan dyrektor Łagiewski zapowiedział prezentacje obrazów Gertrudy Staats, pejzażystki żyjącej w latach 1859-1938, oraz prac Marka von Gosena stworzonych Z miłości do zwierząt i sztuki – prezentujących zwierzęta z Ogrodu Zoologicznego.

Muzeum już w kwietniu włączy się w obchody setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, ale w przyszłym roku zaprosi nas także w podróż do odleglejszej przeszłości, prezentując przedmioty odnalezione podczas badań archeologicznych na Nowym Targu. Jako artystyczne wydarzenie roku zapowiadana jest jednak inna wystawa zaplanowana na wczesną wiosnę – przygotowana przez Digital Open Group konfrontacja twórczości Salwatora Dalego i Andrzeja Warhola pt. Dalí contra Warhol. Geniusz wszechstronny.

Zapraszamy do zapoznania się z nagraniem:

Wersja audio

Nagranie wideo

Aleksandra Mańczyńska, dr Maciej Łagiewski — fot. Adrian Nikiel

Aleksandra Mańczyńska, dr Maciej Łagiewski

Muzeum Teatru — fot. Adrian Nikiel

Muzeum Teatru — fot. Adrian Nikiel

Muzeum Teatru — fot. Adrian Nikiel

wystawa Elżbiety Terlikowskiej „Teatro — Ricordi”

zdjęcia: Adrian Nikiel

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2024 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.