Jesteś tutaj: Multimedia » Muzyka » Koncert wrocławski — Molly Nilsson

Koncert wrocławski

Falanster

28 maja 2012 r. na scenie koncertowej wrocławskiego Falanstera wystąpiła charyzmatyczna kompozytorka i wokalistka ze Szwecji (obecnie mieszkająca w Berlinie) – Molly Nilsson. Jej koncert zgromadził tak wielką grupę melomanów, że można podejrzewać, iż ściany klubu musiały się rozstąpić, by wszystkich pomieścić. Nie mogło zabraknąć Portalu Legitymistycznego, który realizuje program promocji kultury skandynawskiej w Polsce.

Połączenie synthpopowych loopów z archaicznym automatem perkusyjnym to tło do pięknych, wrażliwych tekstów, które Molly wyśpiewuje dream-popowym wokalem. Całość jest opatrzona ciepłymi, prostymi melodiami.

Zachęcamy naszych Czytelników do śledzenia informacyj o kolejnych koncertach w Falansterze i zapraszamy do zapoznania się z nagraniem. Z góry uprzedzić musimy, że ten „bootleg” powstawał w bardzo trudnych warunkach, wśród napierającego tłumu, którego część – co nieco dziwne – zamiast słuchania świetnego koncertu zajmowała się rozmowami i np. zamawianiem piwa. Wydaje się, jakby niektórzy fani (?) wcielali w życie tę wizję życia koncertowego, która opisana została w utworze Castetu pt. „My, rycerze pogo”. No, może prawie…

Musimy przeprosić zatem, że nagranie zapewne nie jest idealne, ale chyba jedyne istniejące, zrealizowane jako 100% DIY. Zapraszamy do wysłuchania i prosimy, by nie dziwić się niektórym odgłosom…

Molly Nilsson — backstage

Molly Nilsson

Molly Nilsson

Molly Nilsson

Molly Nilsson

Zdjęcia: Karolina Zajączkowska

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2024 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.