Jesteś tutaj: Multimedia » Prelekcje » 1918 — Niepodległość — 2018 — Janusz Dobrosz

1918 — Niepodległość — 2018

Civitas Christiana

Stulecie niepodległości Polski to nie tylko marsze, wystawy, koncerty, uroczystości państwowe i liczne inicjatywy społeczne. Kiedy opadają jubileuszowe emocje, jest to również okazja do dekonstrukcji narodowych mitów – zwłaszcza dotyczących czynu zbrojnego w latach I wojny światowej, idei i działań późniejszego obozu sanacyjnego oraz samego Józefa Piłsudskiego. Z wrocławianami, dla których oficjalna polityka historyczna to za mało, spotkał się 26 listopada 2018 roku pan Janusz Dobrosz. Krytyczne spojrzenie naszego gościa nie skupiło się wyłącznie na dwudziestoleciu międzywojennym – ze szczególnym uwzględnieniem początków nowej polskiej państwowości. Rozmowa o historii, niejako tradycyjnie, przeszła w wymianę myśli o Polsce współczesnej, wciąż znajdującej się między Niemcami a Rosją, za to z długą listą szans i możliwości niewykorzystanych podczas ostatnich trzech dekad.

Zachęcamy naszych Czytelników do kontynuowania dyskusji na Portalu Legitymistycznym – czekamy na Państwa wypowiedzi. Zapraszamy do zapoznania się z nagraniem:

Wersja audio

Nagranie wideo

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2024 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.