Jesteś tutaj: Multimedia » Miscellanea » Włodzimierz Małachow na obrazach Gerdy Saliger — wernisaż

Włodzimierz Małachow na obrazach Gerdy Saliger

Galeria pod Plafonem

25 marca 2012 r. pan Włodzimierz Małachow po raz kolejny odwiedził Wrocław. Tym razem okazją do spotkania z miłośnikami jego talentu i dorobku artystycznego był wernisaż wystawy obrazów pani Gerdy Saliger, austriackiej malarki, która już od wielu lat portretuje słynnego „tancerza stulecia”.

Podobnie, jak stało się w przypadku zeszłorocznej prezentacji zbioru dzieł sztuki mistrza w Pałacu Królewskim, kuratorem wystawy jest pan Jan Stanisław Witkiewicz. Wystawa została zorganizowana przez Alliance Française w ramach Dni Krajów Francuskojęzycznych. W Galerii pod Plafonem (Rynek 58) można ją zwiedzać do 6 kwietnia1.

Zapraszamy do obejrzenia nagrania:

wernisaż Gerdy Saliger

wernisaż Gerdy Saliger

wernisaż Gerdy Saliger

wernisaż Gerdy Saliger

zdjęcia: Adrian Nikiel


1 Nazwisko p. Małachowa – w wyniku rozpowszechnienia się w Polsce kalek językowych z języka angielskiego – transkrybuje się również jako „Vladimir Malakhov”, co wydaje się mocno absurdalne w przypadku osoby urodzonej na Ukrainie, zamieszkałej w Austrii, pracującej w Berlinie, a podziwianej w Polsce. W tym kontekście nie dziwimy się już tym młodym Polakom, którzy są przekonani, iż nazwę „Wałbrzych” czytać należy jako „Łołbrzych”, a postać z greckiej mitologii miała na imię „Najki”. Tylko języka polskiego nam szkoda…

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2024 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.