Jesteś tutaj: Multimedia » Prelekcje » Od Mocka do Klossa — literacki i filmowy Wrocław — Małgorzata Urlich-Kornacka, Bogdan Bernacki

Od Mocka do Klossa — literacki i filmowy Wrocław

Wrocławskie Towarzystwo Miłośników Historii

Czy w pierwszej połowie lat 40. XX wieku Hans Kloss mógł spotkać się we Wrocławiu z Eberhardem Mockiem? W świecie fikcji literackiej i filmowej właściwie wszystko jest możliwe – pewną komplikacją może być jednak fakt, że o ile w Stawce większej niż życie Wrocław „zagrał” wiele innych miast, o tyle żaden z odcinków serialu nie rozgrywał w pruskim Breslau, miejscu pracy słynnego policjanta, którego do życia powołała prawie dwadzieścia lat temu wyobraźnia pana doktora Marka Krajewskiego.

O szlakach, którymi można podążać przez Wrocław, odnajdując miejsca znane z powieści i serialu, opowiadali znawcy naszego miasta, pani Małgorzata Urlich-Kornacka i pan Bogdan Bernacki. Spotkanie w Instytucie Historycznym Uniwersytetu Wrocławskiego odbyło się 26 marca 2019 roku.

Zapraszamy do wysłuchania nagrania:

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2024 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.