Jesteś tutaj: Multimedia » Prelekcje » Odzyskiwani Bohaterowie — prof. Krzysztof Szwagrzyk, Kajetan Rajski

Odzyskiwani Bohaterowie

Inicjatywa Historyczna

28 września 2015 roku za sprawą stowarzyszenia Inicjatywa Historyczna przed wrocławskim kościołem pw. św. Elżbiety Węgierskiej otwarto wystawę Odzyskiwani Bohaterowie. Po uroczystości w Dworze Polskim odbyło się natomiast spotkanie z panami prof. Krzysztofem Szwagrzykiem i Kajetanem Rajskim (autorem xiążek Wilczęta i Wilczęta 2 – zbiorami wywiadów z dziećmi żołnierzy Drugiej Konspiracji, wstrząsających świadectw komunistycznego bestialstwa). Spotkanie prowadziła pani Dominika Arendt-Wittchen.

Na szczególną uwagę zasługuje wypowiedź prowadzącej, która podkreśliła konieczność połączenia emocjonalnego przywiązania do dziedzictwa Żołnierzy Wyklętych z rzetelną edukacją historyczną. Szacunek dla tych, którzy pozostali wierni przysiędze, nie może ograniczać się do zakładania koszulek z motywami patriotycznymi i wykrzykiwania podczas przemarszów Cześć i chwała bohaterom!

Zapraszamy do zapoznania się z nagraniem:

Wersja audio

Nagranie wideo

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2024 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.