Jesteś tutaj: Multimedia » Prelekcje » „Jakie piękne samobójstwo” — Rafał A. Ziemkiewicz

„Jakie piękne samobójstwo”

Civitas Christiana / KoLiber

10 września 2014 roku był kolejnym dniem ogólnopolskiej „trasy autorskiej”, w której trakcie pan Rafał Ziemkiewicz promuje wzbudzającą ogromne kontrowersje xiążkę pt. Jakie piękne samobójstwo (wyd. Fabryka Słów, 2014). Przemawiając do szczelnie wypełnionej sali (wielu słuchaczy miało już tylko miejsca w korytarzu), pisarz podkreślał, że stworzył syntezę powszechnie znanych i potwierdzonych źródłowo faktów historycznych, wymagających jedynie realistycznej analizy z punktu widzenia polskiego interesu narodowego. Tego trzeźwego punktu widzenia zabrakło w latach trzydziestych i czterdziestych ubiegłego wieku zarówno przywódcom obozu sanacyjnego, jak i części opozycji, później tworzącej władze emigracyjne. Doprowadziło to do katastrofy, w której obliczu Polska nie miała rzeczywistych sojuszników, będąc tylko elementem w globalnej rozgrywce kilku mocarstw.

Spotkanie prowadziła pani Weronika Chwastyk.

Zapraszamy naszych Czytelników do dyskusji o stanowisku zaprezentowanym przez pana Ziemkiewicza, chętnie opublikujemy Państwa głosy. Zapraszamy do wysłuchania nagrania:

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2024 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.