Jesteś tutaj: Multimedia » Miscellanea » Nad jeziorem o nieszczęśliwej Polsce — Piknik Patriotyczny

Nad jeziorem o nieszczęśliwej Polsce

Piknik Patriotyczny

Niewielka, ale zdecydowana delegacja Organizacji Monarchistów Polskich nawiedziła w sobotę (9 września 2017 r.) Piknik Patriotyczny, zorganizowany w Dąbrowie Górniczej (nad jeziorem Pogoria III) przez kilkanaście organizacji funkcjonujących w różnych zakątkach szeroko pojętej prawicy. Impreza trwała trzy dni – zaczęła się w piątek, zakończyła w niedzielę.

W gronie odpowiedzialnym za Piknik były m.in. takie formacje, jak Ruch Narodowy, Młodzież Wszechpolska, Towarzystwo Gimnastyczne „Sokół”, Kongres Nowej Prawicy, Unia Polityki Realnej czy Małopolscy Patrioci.

Program obejmował prelekcje (wystąpił np. znany publicysta, pan Stanisław Michalkiewicz) i panele dyskusyjne (w tym panel o problemach górnictwa), prócz tego swoją ofertę prezentowali rozmaici wydawcy patriotyczni i katoliccy (np. Te Deum czy 3DOM). Odbył się koncert zespołu Nordica, a poza tym wszystkim był to po prostu piknik – z rozmowami towarzyskimi, jedzeniem i umiarkowanie dozowanymi napojami wspomagającymi.

Przedstawiciele OMP – z wyjątkiem Kol. Zbigniewa Jarząbka, reprezentującego założoną przez siebie Akademię Patriotów – pojawili się tylko na chwilę, niemniej jednak wykorzystali ten czas do odnowienia znajomości ze znanym działaczem narodowym, panem Krzysztofem Bosakiem. Ten ujawnił swoje monarchistyczne sympatie i bez obaw zgodził się na pamiątkową fotografię z naszym organizacyjnym sztandarem.

Zapraszamy do zapoznania się z nagraniem wystąpienia Kol. Zbigniewa Jarząbka.

Adam Tomasz Witczak

Krzysztof Bosak, Adam Tomasz Witczak — fot. Anna Cymerman

Krzysztof Bosak i Adam Tomasz Witczak

zdjęcie: Anna Cymerman

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2024 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.