Jesteś tutaj: Multimedia » Miscellanea » „Piwo we Wrocławiu” — otwarcie wystawy

„Piwo we Wrocławiu” — otwarcie wystawy

Muzeum Miejskie Wrocławia

Otwarta 18 czerwca 2015 roku wystawa w Sali Xiążęcej wrocławskiego Ratusza prezentuje metalowe i ceramiczne naczynia – dzbany, butelki, kufle, szklanice – oraz beczki, w których do 1945 r. przechowywano i serwowano trunki w tutejszych piwiarniach. Nie zabrakło też innych zabytków związanych ze słynnymi browarami (we Wrocławiu w XIX wieku działało ich blisko sześćdziesiąt) i najbardziej znanym lokalem – Piwnicą Świdnicką działającą od XIII wieku w ratuszowych podziemiach. Na szczególną uwagę zasługuje natomiast obraz Edwarda Kaempffera z 1907 r. prezentujący żołnierzy zwycięskiego króla Prus Fryderyka II i mieszczan raczących się piwem w tym historycznym miejscu. Dzieło zostało udostępnione zwiedzającym po raz pierwszy od siedemdziesięciu lat. Ciekawym uzupełnieniem expozycji są strzegomskie słody.

Wystawie towarzyszy xiążka pt. Piwo we Wrocławiu. Od średniowiecza po czasy współczesne (red. Halina Okólska). Zapraszamy do zapoznania się z nagraniami:

Wersja audio

Nagranie wideo

Wystawa „Piwo we Wrocławiu” – fot. Adrian Nikiel

Wystawa „Piwo we Wrocławiu” – fot. Adrian Nikiel

Wystawa „Piwo we Wrocławiu” – fot. Adrian Nikiel

zdjęcia: Adrian Nikiel

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2024 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.