Jesteś tutaj: Multimedia » Miscellanea » PKO Bank Polski mecenasem Muzeum Narodowego we Wrocławiu — dr hab. Piotr Oszczanowski, Robert Lubański

PKO Bank Polski mecenasem Muzeum Narodowego we Wrocławiu

Muzeum Narodowe we Wrocławiu

PKO Bank Polski objął mecenatem obchody jubileuszu siedemdziesięciopięciolecia Muzeum Narodowego we Wrocławiu oraz wystawy czasowe organizowane przez Muzeum w 2022 i 2023 roku. Podpisanie umowy o współpracy odbyło się 17 października 2022 r.

Muzeum Narodowe we Wrocławiu – ze swoimi jakże ważnymi dla kultury polskiej zbiorami, z arcydziełami sztuki od czasów średniowiecznych po XXI wiek, z czterema oddziałami muzealnymi, a przede wszystkim z imponującą frekwencją roczną, która także i w tym, trudnym i pełnym niepokojów, roku przekroczy pół miliona widzów – znajduje w PKO Banku Polskim partnera i mecenasa – mówi pan dr hab. Piotr Oszczanowski, dyrektor Muzeum Narodowego we Wrocławiu. – Jesteśmy wdzięczni tej zasłużonej i ważnej na polskim rynku bankowym instytucji za otwartość i poczucie współodpowiedzialności za stan polskiej kultury i sztuki. Traktujemy to jako rodzaj szczególnego zaufania, które jak wiadomo jest najważniejszym elementem kreującym pozycję i znaczenie każdej marki.

Najważniejszym z wydarzeń planowanych w roku jubileuszowym, którego mecenasem został PKO Bank Polski, będzie wielka wystawa Szaleństwo rokoka! Fascynacja rokokiem na Śląsku XVIII–XXI w. (13 lipca – 29 grudnia 2023 r.) – pierwsza w historii muzealnictwa prezentacja poświęcona sztuce śląskiego rokoka. Zwiedzający zobaczą jej nieznane oblicze: dekoracyjne, uwodzące i sprawiające przyjemność patrzenia.

Zaprezentowane zostaną: malarstwo, grafika, rzeźba, bardzo różnorodne wyroby rzemiosła artystycznego, w tym także ubiory i akcesoria mody. W roku jubileuszowym zwiedzający będą mieli okazję podziwiać we Wrocławiu także wystawy poświęcone m.in. modzie stanu wojennego, średniowiecznym metalowym płytom nagrobnym na Śląsku czy fotografiom podejmującym temat twarzy, wykonanym przez najwybitniejszych współczesnych artystów.

W PKO Banku Polskim mecenat kultury i sztuki traktujemy jako ważny element naszej społecznej misji. Angażując się w wartościowe projekty, chcemy w realny sposób wpływać na kształtowanie gustów i wrażliwości odbiorców. Dlatego tak ważny jest dla nas mecenat nad Muzeum Narodowym we Wrocławiu – jednym z najzasobniejszych polskich muzeów, w którego zbiorach znajdują się tak wyjątkowe dzieła jak choćby Panorama Racławicka. Wierzymy, że nasza współpraca zaowocuje szeregiem wydarzeń, które zainteresują mieszkańców Dolnego Śląska i całej Polski – mówi pan Robert Lubański, dyrektor Departamentu Zarządzania Marką i CSR w PKO Banku Polskim.

W społecznej aktywności PKO Banku Polskiego ważną funkcję pełnią działania wspierające szeroko rozumianą kulturę. Każdego roku przeznacza środki na ochronę polskiego dziedzictwa kulturowego, popularyzację kultury wysokiej oraz wydarzenia i programy istotne dla lokalnej społeczności organizowane przez instytucje, ośrodki kultury oraz środowiska kulturotwórcze z całego kraju.

Wersja audio

Nagranie wideo

PKO Bank Polski mecenasem Muzeum Narodowego we Wrocławiu. Podpisanie umowy o współpracy: dr hab. Piotr Oszczanowski i Robert Lubański (Wrocław, 17 X AD 2022) – fot. Adrian Nikiel

PKO Bank Polski mecenasem Muzeum Narodowego we Wrocławiu. Podpisanie umowy o współpracy: dr hab. Piotr Oszczanowski i Robert Lubański (Wrocław, 17 X AD 2022) – fot. Adrian Nikiel

zdjęcia: Adrian Nikiel

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2024 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.