Jesteś tutaj: Multimedia » Prelekcje » Polaku, chwyć za broń! — prof. Tadeusz Marczak, Jacek Hoga, Adam Mikołajczyk

Polaku, chwyć za broń!

Pobudka – Klucz Wrocław

25 stycznia 2016 roku tematem debaty zorganizowanej przez Pobudkę – Klucz Wrocław stała się broń palna, ze szczególnym uwzględnieniem dostępności do niej, umiejętności używania i odpowiedzialności za jej posiadanie. W roli prelegentów wystąpili: pan dr hab. Tadeusz Marczak, prof. UWr, historyk i publicysta bijący na alarm w sprawie opłakanego stanu naszego wojska; pan Jacek Hoga, prezes fundacji Ad Arma, od wielu lat promujący posiadanie broni przez Polaków; pan Adam Mikołajczyk, prezes fundacji oraz klubu strzeleckiego COLT Oława, strzelec wyborowy, działacz społeczny, laureat mistrzostw strzeleckich.

Dopełnieniem prelekcyj stała się burzliwa dyskusja, mimowolnie sprowokowana przez pana Jacka Hogę, który otwarcie zdekonstruował mit partyzancki, podkreślając, że broń używana do osobistej samoobrony będzie nieprzydatna w walce z regularną armią. Wielu uczestników spotkania wyobrażało sobie bowiem, że przyszłe konflikty zbrojne przypominać będą zmagania z czasów II wojny światowej…

Zapraszamy do zapoznania się z nagraniami:

Wersja audio

Nagranie wideo

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2024 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.