Jesteś tutaj: Multimedia » Prelekcje » Polskie dziewczyny Bonda — Oddział Wrocławski Związku Szlachty Polskiej

Polskie dziewczyny Bonda

Oddział Wrocławski Związku Szlachty Polskiej

18 czerwca 2016 roku odbyło się kolejne spotkanie z zapoczątkowanego przed rokiem cyklu Portrety kobiet. Tym razem jako prelegenci wystąpili autorzy publikacyj poświęconych dokonaniom Polek wywodzących się ze stanu drugiego i odgrywających ważne role na „tajnych frontach” II wojny światowej: panowie Jarosław Molenda, Marek Łuszczyna i Jerzy Rostkowski, a także współpracująca z tym ostatnim mówcą pani Anna Strzelec Schütz.

Spryt, inteligencja, odwaga, nieprzeciętna uroda – to wyróżniało polskie szlachcianki w latach zmagań o wolność Polski. Wśród licznych zagadnień poruszonych podczas tej popularyzatorskiej sesji jest jedno szczególnie interesujące, które zasługuje chyba na oddzielną dyskusję w gronie reprezentantów warstwy przodkującej: jak daleko można w służbie Ojczyźnie posunąć się w łamaniu VI Przykazania? Czy napięcie psychiczne podczas pracy w wywiadzie jest usprawiedliwieniem dla grzechu? Czy kobieta o reputacji osoby często zmieniającej kochanków i wyznania może uchodzić za wzór dla współczesnych Polek? Trudno uciec od tych pytań, zwłaszcza w obliczu entuzjazmu panów Jarosława Molendy i Jerzego Rostkowskiego dla erotycznych wyczynów Krystyny Skarbek.

Spotkanie prowadziła pani Monika Janczewska. Zapraszamy do zapoznania się z nagraniem:

Wersja audio

Nagranie wideo

Jarosław Molenda — Portrety kobiet — fot. Adrian Nikiel

Marek Łuszczyna — Portrety kobiet — fot. Adrian Nikiel

Jerzy Rostkowski — Portrety kobiet — fot. Adrian Nikiel

zdjęcia: Adrian Nikiel

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2024 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.