Jesteś tutaj: Multimedia » Miscellanea » Południe z Animuszem: Popularność Monarchii i królowej Elżbiety II w brytyjskim społeczeństwie — Piotr Szymon Łoś, Adrian Nikiel

Południe z Animuszem: Popularność Monarchii i królowej Elżbiety II w brytyjskim społeczeństwie

Radio dla Ciebie

Gdyby wierzyć komentatorom z mediów głównego nurtu, wraz z uroczystościami pogrzebowymi Jej Królewskiej Wysokości xiężnej Elżbiety Windsor dobiegła końca druga epoka elżbietańska. Na temat minionych siedmiu dekad formułowano sprzeczne oceny – od apologii za styl „panowania” do potępienia za zbrodnie dokonane w imieniu zmarłej w brytyjskich koloniach – najstaranniej pomijano jednak, że od 1688 r. na Wyspach Brytyjskich funkcjonuje jedynie rewolucyjna imitacja monarchii chrześcijańskiej.

Legitymiści, w Polsce reprezentowani przez Organizację Monarchistów Polskich, w ciągu kilkunastu dni, które minęły od śmierci „Elżbiety II”, po raz kolejny informowali rodaków, że od lipca 1996 roku prawowitym królem Anglii, Szkocji i Irlandii jest potomek Stuartów – Jego Królewska Mość król Franciszek II, będący także królem Bawarii. Dzięki zaproszeniu ze strony pana Piotra Szymona Łosia kilka zdań o prawowitym suwerenie i jego poprzednikach, o monarchii prawowitej i uzurpacji hanowerskiej mogli usłyszeć słuchacze Radia dla Ciebie. 19 września 2022 r. rozmówcą pana redaktora był lider środowiska legitymistycznego Adrian Nikiel.

Zapraszamy do wysłuchania nagrania:

Wersja audio

Nagranie wideo

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2024 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.