Jesteś tutaj: Multimedia » Miscellanea » Poznaj Ludwiga #1: Mises – historyk polskich chłopów — Mateusz Benedyk

Poznaj Ludwiga #1: Mises – historyk polskich chłopów

Instytut Misesa

Pan Mateusz Benedyk w cyklu krótkich filmów zatytułowanych Poznaj Ludwiga przybliża sylwetkę wybitnego ekonomisty Ludwika von Misesa. Odwołując się do wydanej przez Instytut Misesa biografii uczonego (autorstwa prof. Jerzego Gwidona Hülsmanna), przedstawia nieznane szerzej fakty z jego życia. Tom I można kupić w sklepie Instytutu.

To znacznie więcej niż biografia wielkiego austriackiego ekonomisty. Jest to monumentalne dzieło, które śledzi życie Misesa i ewolucję jego myśli ekonomicznej oraz umieszcza ją w kontekście historycznym i kulturowym. Niezwykle bogaty zasób źródłowy sprawia, że publikacja ta idealnie nadaje się dla osób, które dopiero wkraczają w świat nauk ekonomicznych, oraz zwolenników szkoły austriackiej. Nawet osoby uważające się za ekspertów od myśli Misesa znajdą w tej publikacji wiele niezwykle ciekawych faktów.

Pierwszy z dwóch tomów opowiada o jego dzieciństwie i młodości, początkach kariery zawodowej, losach na froncie pierwszej wojny światowej oraz udziale w powojennej rekonstrukcji Austrii, a także omawia jego trzy pierwsze ważne prace: Teorię pieniądza i kredytu, Naród, państwo i gospodarkę oraz Socjalizm, przybliżając przy tym realia Wiednia przełomu wieków i historię powstania austriackiej szkoły ekonomii.

Zapraszamy do zapoznania się z nagraniem:

Wersja audio

Nagranie wideo

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2024 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.