Jesteś tutaj: Multimedia » Miscellanea » Program 51. Międzynarodowego Festiwalu Wratislavia Cantans — Andrzej Kosendiak

Program 51. Międzynarodowego Festiwalu Wratislavia Cantans

Narodowe Forum Muzyki

Podczas konferencji prasowej, która 3 marca 2016 roku odbyła się w Narodowym Forum Muzyki, dyrektor placówki, pan Andrzej Kosendiak, przedstawił program tegorocznej edycji festiwalu Wratislavia Cantans – edycji specjalnej, gdyż wpisującej się w cykl tegorocznych wydarzeń Europejskiej Stolicy Kultury jako Europa Cantans. Obok najbardziej znanych arcydzieł muzyki klasycznej wykonane zostaną utwory mniej popularne: na scenach festiwalowych w ciągu dwóch tygodni zabrzmi muzyka średniowieczna, sakralna, a także instrumentalne utwory włoskie określane mianem skarbów Biblioteki Uniwersyteckiej. Po raz kolejny autorem programu jest włoski dyrygent i dyrektor artystyczny festiwalu Wratislavia Cantans, pan Jan Antonini. Na koncerty zaplanowane na późne lato (3-18 września) już dziś można kupować bilety w cenach promocyjnych.

Festiwal będzie miał także część edukacyjną. Złożą się na nią kursy mistrzowskie dla młodzieży oraz kurs interpretacji muzyki oratoryjnej i kantatowej. Zapraszamy do pobrania programu festiwalu i zapoznania się z nagraniem:

Wersja audio

Nagranie wideo

program 51. Międzynarodowego Festiwalu Wratislavia Cantans

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2024 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.