Jesteś tutaj: Multimedia » Prelekcje » Debata o mieście jest nieśmiertelna: przewodnik po Breslau — Maciej Wlazło

Debata o mieście jest nieśmiertelna: przewodnik po Breslau

Dizajn – BWA Wrocław

4 lutego 2016 roku – w ramach Noworocznych Postanowień 2016 – we wrocławskiej galerii Dizajn odbyło się spotkanie promocyjne poświęcone publikacji Debata o mieście jest nieśmiertelna, będącej podsumowaniem pracy grupy roboczej prowadzonej przez panów Mateusza Kazulę i Huberta Kielana. Częścią spotkania był również wykład pana Macieja Wlazły pt. Przewodnik po Breslau.

Pan Maciej Wlazło to wrocławianin, prawnik, fotograf i bloger, wytrwały poszukiwacz śladów niemieckiego Breslau w polskim Wrocławiu:

Rok 1945. Na gruzach pięknego i bogatego niemieckiego Breslau z trudem rodzi się z gruzów polski Wrocław. Miasto szuka swojej tożsamości. Zrywa dialog z dawnym dziedzictwem. Buduje pomost z zamierzchłymi czasami. Wrocław nie przyznaje się do Breslau. Trwa nieustająca walka o nowego ducha miasta. Odprawia się architektoniczne i socjologiczne egzorcyzmy. Co zostało po ponad 70 latach z dawnego miasta? Ile z Breslau pozostało we Wrocławiu? Zapraszam na spacer po mieście duchów. Po wytartych chodnikach, do starych kamienic, w opuszczone i zapomniane miejsca.

Zapraszamy do zapoznania się z nagraniem:

Wersja audio

Nagranie wideo

Anioł z urną w Parku Zachodnim we Wrocławiu — fot. Adrian Nikiel

zdjęcie: Adrian Nikiel

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2024 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.