Jesteś tutaj: Multimedia » Prelekcje » Wernisaż wystawy „8×8. Przyszłość miejskiego kwartału” — Włodzimierz Frołow

Wernisaż wystawy „8×8. Przyszłość miejskiego kwartału”

Muzeum Architektury

14 lutego 2013 roku we wrocławskim Muzeum Architektury odbył się wernisaż wystawy 8×8. Przyszłość miejskiego kwartału. 8House to projekt duńskiej pracowni architektonicznej BIG Architects. W 2010 r. architekci zrealizowali w Kopenhadze koncepcję budynku wielorodzinnego, opartego na planie ósemki. Oryginalny 8House, położony w Południowym Ørestad na krańcu Kanału Kopenhaskiego, z widokiem na otwartą przestrzeń Kalvebod Fælled, oferuje mieszkania dla ludzi na wszystkich etapach życia.

Jak piszą organizatorzy wystawy: Prosty koncept stał się pretekstem do postawienia wielu istotnych pytań na temat współczesności i przyszłości architektury — o sens pogoni za oryginalnością, zasadność kultu kontekstu, o architektoniczną nadprodukcję, czy ideę typizacji, jako ponownie odkryte lekarstwo na kryzys finansowy i głód mieszkań.

Generalny kurator wystawy, pan Włodzimierz Frołow, wygłosił krótki wykład w języku angielskim. Zapraszamy naszych Czytelników do dyskusji na temat idei 8House i dróg rozwoju architektury.

Kameralna wystawa podsumowująca projekt 8x8. Przyszłość miejskiego kwartału prezentowana będzie we Wrocławiu od 14 lutego do 17 marca 2013 roku.

Zapraszamy do wysłuchania nagrania:

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2024 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.