Jesteś tutaj: Multimedia » Miscellanea » Racjonalność w ekonomii — dr Jakub Bożydar Wiśniewski

Racjonalność w ekonomii

Jakub Bożydar Wiśniewski

W ramach akcji #zostańwdomuzMisesem zapraszamy do zapoznania się z nagraniem webinarium prowadzonego przez pana dra Jakuba Bożydara Wiśniewskiego pt. Racjonalność w ekonomii: kiedy interes jednostki wchodzi w konflikt z interesem grupowym i jak temu zaradzić?

Wśród rozmaitych problemów stojących na drodze harmonijnej współpracy rynkowej wymienia się sytuacje, w których interes własny poszczególnych jednostek wchodzi w konflikt z interesem całej grupy dotkniętej rezultatami konkretnych działań. W ramach webinarium prelegent przedstawił rozmaite przykłady powyższego zjawiska oraz różne metody stosowane przez podmioty rynkowe w celu niwelowania jego niekorzystnych skutków. Innymi słowy, starał się on wykazać, iż przedsiębiorczy proces rynkowy nie tylko generuje naturalne harmonie ekonomiczne, ale też wytwarza na bieżąco nowatorskie sposoby likwidowania potencjalnych ekonomicznych dysharmonii.

Wersja audio

Nagranie wideo

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2024 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.