Jesteś tutaj: Multimedia » Miscellanea » „Rodzina Brueghlów. Arcydzieła malarstwa flamandzkiego” — konferencja prasowa

„Rodzina Brueghlów. Arcydzieła malarstwa flamandzkiego” — konferencja prasowa

Muzeum Miejskie Wrocławia

22 lipca 2013 roku sala konferencyjna wrocławskiego Pałacu Królewskiego wypełniona była po brzegi. Dziennikarze oraz przewodnicy miejscy spotkali się w niej z czołowymi reprezentantami środowiska europejskich kolekcjonerów i znawców sztuki – panią dr Sereną Baccaglini z Włoch, panią Moniką Burian Jourdan z Czech, panem Piotrem Putsem z Niderlandów – za Stanów Zjednoczonych natomiast przybył pan Józef Guttmann, dyrektor Global Art Exhibitions Inc. i pomysłodawca wyjątkowej wystawy mistrzów malarstwa flamandzkiego. Dzięki tym osobom Wrocław awansował do rangi miasta, które należy uwzględniać w przypadku prestiżowych wystaw obejmujących takie stolice sztuki jak Rzym i Paryż. Więcej, we Wrocławiu są prezentowane również te obrazy, jakich nie zobaczą paryscy zwiedzający. Prezentacja na dwóch piętrach Pałacu Królewskiego obejmuje 121 dzieł (99 obrazów oraz rysunki i grafiki).

Po konferencji prasowej odbyło się tradycyjne oprowadzanie kuratorskie, w którym udział wzięli ze strony organizatorów: pp. dr Serena Baccaglini, Monika Burian Jourdan i Mirosław Jasiński (kurator wystawy i dyrektor wrocławskiej Galerii Miejskiej). Po raz kolejny przygotowaliśmy dla naszych Czytelników nagrania „live”, pozwalające poczuć niepowtarzalną atmosferę tego międzynarodowego zgromadzenia kolekcjonerów, znawców i miłośników malarstwa. Mamy nadzieję, że będą one również zachętą do wizyty w Pałacu Królewskim. Wystawa trwa do 30 września 2013 r. Z Wrocławia dzieła zostaną przewiezione do Paryża, a następnie staną się znów niedostępne dla zwiedzających, gdyż wrócą do swoich prywatnych właścicieli.

Zapraszamy do wysłuchania nagrań:

wystawa w Pałacu Królewskim — fot. Adrian Nikiel

wystawa w Pałacu Królewskim — fot. Adrian Nikiel

wystawa w Pałacu Królewskim — fot. Adrian Nikiel

wystawa w Pałacu Królewskim — fot. Adrian Nikiel

wystawa w Pałacu Królewskim — fot. Adrian Nikiel

"wystawa

zdjęcia: Adrian Nikiel

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2024 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.