Jesteś tutaj: Multimedia » Prelekcje » Ukraina rok po Majdanie — próba bilansu — Karol Kaźmierczak

Ukraina rok po Majdanie — próba bilansu

Civitas Christiana

Bilans rewolucji na Ukrainie jest fatalny — stwierdził pan Karol Kaźmierczak podczas swojej prelekcji poświęconej stanowi Ukrainy po roku od pierwszych demonstracyj i zamieszek na kijowskim Majdanie. Cele, które stawiali sobie uczestnicy protestów, nie zostały osiągnięte, zależność rewolucyjnej Ukrainy od mocarstw Zachodu jest dziś większa niż były wpływy Moskwy na rządy obalonego prezydenta Wiktora Janukowicza, a równocześnie – wobec niemożności pokonania separatystów – upadły nadzieje na ścisłe związki z Unią Europejską i Sojuszem Północnoatlantyckim. Choć rewolucja – zdaniem p. Kaźmierczaka – przyspieszyła procesy narodotwórcze, Ukraina w jej wyniku nie stała się podmiotem polityki europejskiej, pozostając polem geopolitycznej rozgrywki Rosji, Stanów Zjednoczonych i Niemiec.

Spotkanie odbyło się 1 grudnia 2014 roku we wrocławskiej siedzibie Civitas Christiana. Zapraszamy do wysłuchania nagrania:

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2024 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.