Jesteś tutaj: Multimedia » Prelekcje » Samorządność samorządu?! Samodzielność ustrojowa i finansowa samorządu — dr Krystian Mieszkała

Samorządność samorządu?! Samodzielność ustrojowa i finansowa samorządu

Civitas Christiana

Podczas trzeciego spotkania z mieszkańcami Wrocławia w sali konferencyjnej Civitas Christiana pan dr Krystian Mieszkała, przedstawiciel Klubu Radnych Prawa i Sprawiedliwości w tutejszej Radzie Miejskiej, przedstawił konkurujące z sobą wizje samorządności oraz omówił kwestie zależności pomiędzy władzą samorządową a władzą państwową („centralną”). Nie zabrakło bieżących informacyj z Ratusza, zwłaszcza związanych z absolutorium udzielonym w kwietniu panu prezydentowi Rafałowi Dutkiewiczowi. Czy możliwe jest uzdrowienie wrocławskiego samorządu – struktury, w której część radnych, powołanych przede wszystkim do kontrolowania działań prezydenta i całej miejskiej władzy wykonawczej, nie ukrywa, że należy do stronników pana Dutkiewicza?

Spotkanie z wrocławianami odbyło się 8 maja 2017 roku. Zapraszamy do zapoznania się z nagraniem:

Wersja audio

Nagranie wideo

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2024 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.