Jesteś tutaj: Multimedia » Prelekcje » Spotkanie z Lyn Ulbricht — Stowarzyszenie Libertariańskie / Kamil Cebulski

Spotkanie z Lyn Ulbricht

Stowarzyszenie Libertariańskie / Kamil Cebulski

7 października 2015 roku aktywiści wrocławskich środowisk wolnościowych zgromadzili się w Salezjańskim Duszpasterstwie Akademickim MOST. Okazją do tego spotkania była wizyta w prowincji polskiej Unii Europejskiej pani Lyn Ulbricht, matki skazanego na dożywocie amerykańskiego więźnia politycznego, pana Rossa Ulbrichta. Na przykładzie pomówionego o szereg przestępstw domniemanego twórcy Drogi Jedwabnej demoliberalny System przypomina wszystkim, którzy myślą samodzielnie, że miękki totalitaryzm czasami działa bez białych rękawiczek. W trakcie spotkania odbyła się projekcja filmu dokumentalnego Deep Web, opowiadającego o wydarzeniach związanych z Drogą Jedwabną i tragedii rodziny Ulbrichtów. Słowo wstępne przed pokazem wygłosiła amerykańska piosenkarka, pani Tatiana Moroz.

Po raz kolejny można przekonać się, że prohibicja prowadzi do wielu nieszczęść, eskalacji przemocy (zarówno ze strony policjantów, jak i gangsterów), a w końcu i śmierci. Toczona od kilkudziesięciu lat „wojna z narkotykami” zrujnowała życie milionów ludzi, a mimo to narkotyki są znacznie bardziej popularne i dostępne, niż w czasie, gdy tę spiralę absurdu zaczęto nakręcać. Walka z zakazanymi substancjami jest tylko pretextem – rzeczywistym powodem tej niekończącej się „wojny ze społeczeństwem” jest dążenie do kontrolowania przez biurokratów każdego aspektu życia.

Zapraszamy do zapoznania się z nagraniami1:

Wersja audio

Nagranie wideo

Lyn Ulbricht we Wrocławiu — fot. Adrian Nikiel

zdjęcie: Adrian Nikiel


1 Na bannerze Stowarzyszenia Libertariańskiego, który widoczny jest na filmie, znajduje się również hasło „Wolność obyczajowa”. Aby uniknąć ewentualnych nieporozumień, zaznaczamy, że jako katolicy jednoznacznie opowiadamy się po stronie tradycyjnej moralności i surowych obyczajów. Nie ma wolności bez powściągliwości! – przypis redakcji Portalu Legitymistycznego.

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2024 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.