Jesteś tutaj: Multimedia » Prelekcje » Św. Jadwiga i jej fundacje. Księżna jako organizatorka życia społecznego na Śląsku — ks. Stanisław Wróblewski

Św. Jadwiga i jej fundacje. Księżna jako organizatorka życia społecznego na Śląsku

Civitas Christiana

Nikt z potrzebujących ubogich nie powinien przymierać głodem w xiążęcym grodzie wrocławskim. Trwają obchody siedemset pięćdziesiątej rocznicy kanonizacji świętej Jadwigi, hrabianki z Andechs, xiężnej śląskiej i krakowskiej, żony Henryka Brodatego. Kolejnym wrocławskim wykładem poświęconym jej fascynującej postaci i do dziś ważnemu dziedzictwu było wystąpienie historyka, ks. Stanisława Wróblewskiego, autora publikacyj poświęconych świętej oraz opracowania modlitw pochodzących z XVII i XVIII wieku. Ten krótki modlitewnik dokumentuje ciągłość kultu św. Jadwigi, a w formie broszury ukazał się w 2016 roku. Xiężna, która również po zamieszkaniu w klasztorze była osobą świecką, do dziś pozostaje wzorem wzniosłego i ofiarnego życia w służbie Bogu, Kościołowi i bliźnim – od ludzi najwyżej postawionych w hierarchii społecznej należy wymagać więcej. Pod natchnieniem Ducha Świętego nawet wady, od których nie jest przecież wolny żaden człowiek, mogą pomóc w osiągnięciu chwały niebieskiej.

Spotkanie w sali konferencyjnej Civitas Christiana odbyło się 20 marca 2017 roku. Zapraszamy do zapoznania się z nagraniem:

Wersja audio

Nagranie wideo

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2024 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.