Jesteś tutaj: Multimedia » Miscellanea » Święto Wrocławia AD 2011

Święto Wrocławia

Rada Miejska Wrocławia

22 czerwca 2011 roku zapisał się w historii wrocławskiego samorządu premierą potężnego tomu Rozmowy o dwudziestoleciu. Wypowiedzi radnych Rady Miejskiej Wrocławia z lat 1990-2010. Wśród zaproszonych na premierę dziennikarzy nie mogło zabraknąć reprezentanta Portalu Legitymistycznego (zainteresowanego zarówno przeznaczeniem pieniędzy podatników, jak też doceniającego rolę samorządu jako „elementu ludowego” w przyszłej monarchii realnej).

Częścią obchodzonego w Starym Ratuszu Święta Wrocławia była inauguracja wystawy o historii Ratusza. Migawkę z tego wydarzenia prezentujemy poniżej.

Jeden z najbardziej znanych radnych Rady Miejskiej Wrocławia, pan Jerzy Skoczylas, udzielił exkluzywnej wypowiedzi OMP TV. Przepraszamy za nienajlepszą jakość nagrania, lecz głosy radnych i ich gości zgromadzonych na uroczystości odbijały się niemilknącym echem od murów Ratusza.

Ostatnim elementem obchodów było zejście do Piwnicy Świdnickiej, gdzie została otwarta historyczna Sala Rajców. Wcześniej jednak pan Jerzy Skoczylas, wobec gorącego aplauzu zgromadzonych, zaprezentował jeden z wierszy Andrzeja Waligórskiego.

A po krótkim spacerze kolejnymi salami Piwnicy Świdnickiej pochód radnych dotarł do Sali Rajców, którą zdobiły malowidła i żyrandol z herbem Wrocławia. Dawniej spotykali się w niej rajcy miejscy. Z inicjatywy Rady Miejskiej Wrocławia sala została ponownie otwarta. Warto odnotować deklarację, jaką w formie graffiti umieszczono na jednej ze ścian, a która to deklaracja głosi wierność radnych królowi i prawu.

Miejmy nadzieję, że te słowa za jakiś czas staną się rzeczywistością. Czego wszystkim obecnym i przyszłym radnym serdecznie życzymy.

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2024 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.