Jesteś tutaj: Multimedia » Galerie zdjęć » Galerie Północy (Sztokholm 2009 r.) — Marcin Malik

Galerie Północy (Sztokholm 2009 r.)

fot. Marcin Malik — SmartTravels.pl

Zdjęcia zostały zrobione podczas kilkudniowej wyprawy do Sztokholmu w sierpniu 2009 roku. Zobaczyć na nich można krajobrazy od Nyköping, położonego 100 km na południe od stolicy, gdzie wylądowaliśmy, aż do „wybrzeża sztokholmskiego”, gdzie już 30 km na północ od Sztokholmu ludzie spędzają wakacje.

Jedną z atrakcji turystycznych, co ciekawe — darmowych, były przeprawy promowe. Mieliśmy okazję korzystać z nich kilka razy dziennie, szukając wolnych przestrzeni i kolejnych zachwytów nad pięknem spokojnej, surowej skandynawskiej natury. To właśnie główny cel moich podróży. To trzeba zobaczyć, poczuć, dotknąć, usłyszeć…

Wieczorami zwiedzaliśmy Sztokholm — przechadzaliśmy się po zabytkowym centrum wąskimi uliczkami, przyglądaliśmy się specyficznym sklepom na wzór Cepelii i galeriom. Ostatniego dnia udało nam się odwiedzić piękny pałac Drottningholm, strzeżony przez charakterystycznych wartowników, położony wśród bujnej zieleni i terenów rekreacyjnych.

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2024 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.