Jesteś tutaj: Multimedia » Prelekcje » Tożsamość Wrocławia. Jaka była? Jaka jest? Jaka będzie? — debata

Tożsamość Wrocławia. Jaka była? Jaka jest? Jaka będzie?

Civitas Christiana / Obserwatorium Społeczne

Wszystko, co wrocławskie, jest nasze! – ten okrzyk z sali, który wybrzmiał podczas dyskusji po wystąpieniach panelistów, można uznać za najlepsze podsumowanie gorących sporów różnych orientacyj ideowych, jakie reprezentowane były w trakcie spotkania w Auli Papieskiego Wydziału Teologicznego. Pamięć murów jest równie ważna, co pamięć krwi – dzieje Wrocławia, mikrohistorie jego mieszkańców i miejskie zabytki należy zatem badać i opisywać: bez dzielenia ich na etapy lepsze i gorsze, na artefakty bardziej lub mniej zasługujące na ochronę, na tematy tabu i wątki aż do przesady wykorzystywane w ramach tzw. polityki historycznej. Nie można też przestrzeni miejskiej „polonizować” na siłę, gdyż grozi to tworzeniem anachronicznych karykatur.

8 listopada 2021 roku na Ostrowie Tumski dyskutowali: pan Dominik Kłosowski, radny Wrocławia, pani Maja Zabokrzycka (Fundacja Dom Pokoju), pan poseł Krzysztof Tuduj, pani Paula Olszyk (Klub Jagielloński). W roli moderatora wystąpił pan Aleksander Krejckant z Fundacji Reorientacje. Zapraszamy do zapoznania się z nagraniem:

Wersja audio

Nagranie wideo

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2024 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.