Jesteś tutaj: Multimedia » Miscellanea » Treningstime — Ari Behn

Treningstime — Ari Behn

Teatr Polski we Wrocławiu

23 czerwca 2010 roku na Scenie Kameralnej wrocławskiego Teatru Polskiego odbyło się czytanie sztuki Treningstime pana Ariego Behna.

przekład – Ewa Partyga, reżyseria – Anna Ilczuk

obsada: Halina Rasiakówna, Mariusz Kiljan, Michał Mrozek, Per Bogstat Gulliksen (gościnnie)

Zapraszamy do wysłuchania nagrania z czytania i późniejszej rozmowy z Autorem:

Uwaga: ze względu na fakt, iż w przekładzie sztuki wykorzystano m.in. demokratyczne słownictwo (czyli padają słowa zastrzeżone przez redakcję pisma „QQRyQ”), zalecamy, aby z nagraniem zapoznały się wyłącznie osoby dorosłe.

Lydia Behrens jest słynną aktorką, która przygotowuje się do powrotu na scenę po dłuższej przerwie w występach. Anton Sommerfeldt, jej mąż-milioner, wynajął żonie trenera osobistego. O umówionej porze w ich eleganckim domu zjawia się barczysty Kevin. Kevin pracuje wprawdzie w klubie fitness, ale zawód trenera zdobył w więzieniu, w którym odsiadywał wyrok. Co więcej, obu mężczyzn łączą jakieś porachunki z przeszłości. Czy Kevin ma rzeczywiście pomóc Lydii wrócić do formy fizycznej, czy też Anton zlecił mu coś innego? A może Kevin został wynajęty, by Lydia mogła wypróbować swe aktorskie chwyty i sprawdzić, czy wciąż potrafi być przekonująca na scenie? Czy Kevin jest tylko pionkiem w grze między sfrustrowanymi małżonkami, czy też ma swój własny plan?

W pełnej burleski i przesady czarnej komedii Ariego Behna gra pozorów trwa do samego końca. Kto z kim jest w zmowie? Kto wygra tę grę, a kto stanie się jej ofiarą? Gdzie jest granica między teatrem a rzeczywistością?

Za: Ari Behn — Treningstime

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2024 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.