Jesteś tutaj: Multimedia » Miscellanea » Kazania na I sobotę grudnia i I Niedzielę Adwentu AD 2012 — x. Rafał Trytek

Kazania na I sobotę grudnia i I Niedzielę Adwentu

x. Rafał Trytek

1 i 2 grudnia 2012 roku x. Rafał Trytek wygłosił kazania do wiernych, którzy zgromadzili się na Mszach Świętych w Oratoriach Wrocławia i Krakowa. Na minioną niedzielę przypadł początek Adwentu. Jest to czas, w którym katolicy po raz kolejny powinni zwrócić uwagę na szczególną rolę Najświętszej Maryi Panny w dziele zbawienia. Razem z Maryją możemy przygotowywać się na przyjście naszego Pana.

Nasz Pan Jezus Chrystus przyszedł na świat, aby go zbawić, ale również po to, żeby go osądzić. Każdy grzech musi być pomszczony, każdy grzech wymaga pokuty. Kościół uczy ekonomii zbawienia: do Nieba można trafić tylko będąc świętym. Sami jednak nigdy nie będziemy w stanie zadośćuczynić za swoje grzechy, dlatego niezbędne okazało się narodzenie i Ofiara Boga-Człowieka.

Prośmy Maryję, aby wyprosiła u Boga niezbędne nam łaski, aby zawsze była między nami i wspierała nas swoją modlitwą. Zapraszamy do zapoznania się z nagraniami:

Wersja audio

Nagranie wideo

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2024 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.