Jesteś tutaj: Multimedia » Miscellanea » Kazanie na Uroczystość Wszystkich Świętych AD 2015 — x. Rafał Trytek

Kazanie na Uroczystość Wszystkich Świętych

x. Rafał Trytek

1 listopada 2015 roku x. Rafał Trytek wygłosił kazanie podczas Mszy Świętej w krakowskim Oratorium Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Podkreślił w nim, że przebywający w Niebie święci, czyli członkowie Kościoła Tryumfującego, osiągnęli już to, co powinno być celem życia każdego człowieka – widzą Boga i nieustannie adorują naszego Pana Jezusa Chrystusa.

W podstawowym sensie tego słowa Świętym jest wyłącznie Bóg, którego bezmiaru świętości nie jesteśmy w stanie sobie nawet wyobrazić, lecz ponieważ zostaliśmy stworzeni na Jego obraz, świętym jest również ten, kto w swoim życiu upodobnił się do Niego. Grzech zniekształca to podobieństwo, lecz został on odkupiony na Krzyżu Przenajdroższą Krwią Chrystusa. Prócz tego Bóg od każdego człowieka oczekuje osobistego zaangażowania i szczerego pragnienia świętości. W tej pracy nad zbawieniem nie jesteśmy zdani na własne siły – możemy liczyć na modlitewne wsparcie ze strony Kościoła Tryumfującego, dlatego winniśmy cześć i dziękczynienie wszystkim zbawionym, którzy przed nami osiągnęli Niebo. Jesteśmy także zobowiązani do pomocy Kościołowi Cierpiącemu w Czyśćcu poprzez własną modlitwę i pozyskiwanie odpustów za te dusze, które nie spłaciły jeszcze naszemu Stwórcy swojego długu za grzechy. Pokutujący w Czyśćcu czekają na naszą modlitwę – otwórzmy dla nich serca, ofiarowując również post i wyrzeczenia.

Zapraszamy do zapoznania się z nagraniem:

Wersja audio

Nagranie wideo

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2024 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.