Jesteś tutaj: Multimedia » Miscellanea » Kazanie na II Niedzielę Wielkiego Postu AD 2015 — x. Rafał Trytek

Kazanie na II Niedzielę Wielkiego Postu

x. Rafał Trytek

1 marca 2015 roku x. Rafał Trytek wygłosił kazanie w trakcie Mszy Świętej w krakowskim Oratorium Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Przypomniał w nim, że w II Niedzielę Wielkiego Postu rozważamy Przemienienie Pańskie na górze Tabor, podczas którego nasz Pan Jezus Chrystus ukazał apostołom prawdę o sobie, aby mogli zobaczyć w Nim Mesjasza.

Święty przestrach, jakiego doświadczyli apostołowie, uświadamia wiernym, jak wiele wysiłku potrzeba, aby oczyścić się ze wszystkich grzechów. Bóg jest doskonałą świętością, a w Niebie nie ma nawet cienia grzechu. Trzeba być wolnym od wszelkiego zła i przywiązania do niego, także od pychy, czyli nieuzasadnionego przekonania o własnej doskonałości. Nikt nie wejdzie do Nieba wyłącznie zewnętrznie oczyszczony ze zła. Dlatego też niezbędny jest Czyściec, w którym na pewien czas znajdzie się niemal każdy ze zbawionych, by tam w pełni zadośćuczynić za własne winy.

Zapraszamy do zapoznania się z nagraniem:

Wersja audio

Nagranie wideo

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2024 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.