Jesteś tutaj: Multimedia » Miscellanea » Kazanie na I Niedzielę Wielkiego Postu AD 2020 — x. Rafał Trytek

Kazanie na I Niedzielę Wielkiego Postu

x. Rafał Trytek

Pokora naszego Pana Jezusa Chrystusa była tematem kazania wygłoszonego przez x. Rafała Trytka 1 marca 2020 roku w trakcie Mszy Świętej w krakowskim Oratorium Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Chociaż jest sam w sobie świętością, Syn Boży przyjął największe upokorzenie – kuszenie przez diabła, który nie rozpoznał w Nim Boga. Uczynił to, aby ukazać wiernym, jak powinni postępować w obliczu pokus. Ludzie są spragnieni bogactwa i władzy, dlatego są słabi, a szatan może ich zwodzić – prymitywnie, tymi samymi, powtarzającymi się sztuczkami, lecz skutecznie.

Diabeł najzacieklej atakuje katolików, gdyż bycie katolikiem oznacza naśladowanie naszego Pana, w tym walkę przeciwko pokusom. Doprowadzenie do upadku człowieka sięgającego ideału świętości jest zwycięstwem piekła. Zmagając się z grzechem, musimy zatem rozkazywać w imię Jezusa Chrystusa i mocą Ducha Świętego – Idź precz, szatanie. Tylko tak możemy zachować pokorę, której od nas oczekuje Bóg.

Marzec to czas poświęcony szczególnej czci dla świętego Józefa, patrona Kościoła, opiekuna Syna Bożego, dziś stającego zaś w obronie Jego Mistycznego Ciała: Kościoła katolickiego, który jest przedłużeniem misji Chrystusowej. Słowa Kościoła są słowami Chrystusa, więc posłuszeństwo Kościołowi oznacza zerwanie z diabłem i pysznymi „świata”. Musimy w duchu pokory modlić się do św. Józefa, aby bronił Kościoła przed modernistami, a posłuszni Bogu mogli królować.

Zapraszamy do zapoznania się z nagraniem:

Wersja audio

Nagranie wideo

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2024 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.