Jesteś tutaj: Multimedia » Miscellanea » Kazanie na święto Obrzezania Pańskiego AD 2014 — x. Rafał Trytek

Kazanie na święto Obrzezania Pańskiego

x. Rafał Trytek

1 stycznia 2014 roku x. Rafał Trytek wygłosił kazanie do wiernych, którzy zgromadzili się na Mszy Świętej w krakowskim Oratorium Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Przypomniał w nim, że święto Obrzezania Pańskiego służy upamiętnieniu faktu, że nasz Pan Jezus Chrystus poddał się Prawu, aby ostatecznie wypełnić i zamknąć epokę Starego Testamentu – po raz pierwszy i całkowicie świadomie przelał publicznie Przenajdroższą Krew za swój lud. Jako Człowiek od samego początku cierpiał, abyśmy mogli dostąpić Zbawienia.

Pan Jezus mógłby na tym poprzestać, bo najmniejsza odrobina Jego Krwi wystarczyłaby dla zbawienia każdego człowieka. Powinniśmy nieustannie dziękować naszemu Panu, że przyszedł do grzeszników i już jako Dziecię ofiarował wszystko, aby nas ocalić. Jeżeli chcemy osiągnąć świętość, której oczekuje od nas Bóg, musimy naśladować Chrystusa w doskonałości, oczyścić nasze dusze, nawrócić się i pokutować. Wszystko, co czynimy, musimy czynić z Bogiem i dla Boga.

Zapraszamy do wysłuchania nagrania:

Wersja audio

Nagranie wideo

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2024 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.