Jesteś tutaj: Multimedia » Miscellanea » Kazanie na święto Obrzezania Pańskiego AD 2020 — x. Rafał Trytek

Kazanie na święto Obrzezania Pańskiego

x. Rafał Trytek

Po Narodzinach naszego Pana Jezusa Chrystusa, po Jego Śmierci, Zmartwychwstaniu i Wniebowstąpieniu, poprzez które nabył na własność całą ludzkość, każdy rok należy do Niego, każdy jest rokiem Pańskim – zaznaczył x. Rafał Trytek podczas kazania wygłoszonego 1 stycznia 2020 roku w krakowskim Oratorium Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Podczas Obrzezania, które tego dnia wspominają wierni, nasz Pan po raz pierwszy przelał swoją Krew, tę samą, co na Krzyżu – kropla wystarczyła do zbawienia wszystkich ludzi. To najważniejszy fakt w historii ludzkości: Dziecię przyszło, aby nas odkupić na Krzyżu.

Czyniąc postanowienia noworoczne, powinniśmy uświadomić sobie, że jesteśmy własnością Syna Bożego. Rok, w którym zapomnimy o Bogu, będzie czasem straconym, wstępem do potępienia. Jesteśmy Mu winni bezwzględne posłuszeństwo, życie powinno być pielgrzymką do Nieba, zmaganiem się ze słabościami i pokusami. W tej pielgrzymce nasz Pan wspiera nas łaską, że nigdy wiernych nie opuści w drodze. Jeżeli wraz z Nim weźmiemy Krzyż, będziemy mogli też pomóc w zbawieniu bliźnich.

Prośmy świętych, których czcić będziemy w roku 2020, aby pomogli nam, kiedy przyjdzie pora, umierać z czystym sercem i imieniem Maryi na ustach. Zapraszamy do zapoznania się z nagraniem:

Wersja audio

Nagranie wideo

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2024 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.