Jesteś tutaj: Multimedia » Miscellanea » Kazanie na święto Obrzezania Pana Jezusa AD 2023 — x. Rafał Trytek

Kazanie na święto Obrzezania Pana Jezusa

x. Rafał Trytek ICR

1 stycznia 2023 roku x. Rafał Trytek ICR wygłosił kazanie, którego wysłuchali wierni zgromadzeni na Mszy Świętej w krakowskim Oratorium Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Przypomniał w nim, że zgodnie z prawem Starego Testamentu chłopcy przechodzili obrzezanie w ósmym dniu od narodzin. Temu prawu poddał się również nasz Pan Jezus Chrystus, wyrażając tym samym zarówno doskonałe posłuszeństwo, jak i zapowiadając swoją Mękę. Syn Boży cierpiał nie tylko jako dorosły, lecz także będąc dzieckiem – całe życie podporządkował dziełu naszego zbawienia. Jego poświęcenie dla ratowania grzeszników rozpoczęło się już w łonie Najświętszej Maryi Panny.

Syn Boży przyjął również najświętsze z imion – Bóg zbawia. Imię Jezus otrzymał ten, który otrzymał zadanie doprowadzenia ludu Nowego Testamentu do wiecznej szczęśliwości. Dlatego w nowym roku rozmyślajmy o potędze Imienia Jezus, na którego dźwięk klęka wszelkie stworzenie. Myślmy o Krwi Nieskalanego Baranka i nabożeństwie do Najświętszej Maryi Panny. To właśnie do Matki Bożej – naśladując świętych – każdy katolik powinien uciekać przed grzechem i okazją do grzechu.

Zapraszamy do zapoznania się z nagraniem:

Wersja audio

Nagranie wideo

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2024 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.