Jesteś tutaj: Multimedia » Miscellanea » Kazania na Niedzielę Dobrego Pasterza AD 2016 — x. Rafał Trytek

Kazania na Niedzielę Dobrego Pasterza

x. Rafał Trytek

10 kwietnia 2016 roku x. Rafał Trytek wygłosił kazania, których wysłuchali wierni podczas Mszy Świętych w Krakowie i Wrocławiu. W Niedzielę Dobrego Pasterza katolicy, słuchający czytania z Ewangelii Św. Jana, otrzymują jednoznaczną wskazówkę – prawdziwy Kościół jest tam, gdzie nasz Pan Jezus Chrystus, który za swoją owczarnię umarł na Krzyżu i nabył ją Przenajdroższą Krwią. Kierowany przez Chrystusa Kościół będzie istniał aż do końca świata, a nieustannie będą go wyróżniać: katolicka dyscyplina, katolickie sakramenty i kult prawdziwych świętych. Ten Kościół 1050 lat temu pojawił się na ziemiach znajdujących się pod panowaniem xięcia Mieszka I. Przyjmując chrzest święty, władca uznał, że nad jego ziemiami Jezus Chrystus jest Królem. Osiem wieków później konsekwencją zawierzenia naszej Ojczyzny Miłosierdziu Dobrego Pasterza była decyzja papieża Klemensa XIII, który obdarzył Polskę – jako pierwszą z państw katolickich – przywilejem obchodzenia święta Najświętszego Serca Jezusowego.

W kwietniu 2016 roku Kościół obchodzi rocznicę chrztu Polski, pamiętając również o innych zobowiązaniach, które jako śluby i akty poświęceń złożone zostały naszemu Panu Jezusowi Chrystusowi i Najświętszej Maryi Pannie przez polskie władze świeckie i kościelne. Dlatego też w imieniu narodu w krakowskim Oratorium Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski i wrocławskim Oratorium Świętego Jana Apostoła i Ewangelisty po Mszach Świętych odbyło się odnowienie Poświęcenia Polski Najświętszemu Sercu Jezusowemu.

Zapraszamy do zapoznania się z nagraniami:

Wersja audio

Nagranie wideo

Poświęcenie Polski Najświętszemu Sercu Jezusowemu (10 kwietnia AD 2016) — fot. Adrian Nikiel

Poświęcenie Polski Najświętszemu Sercu Jezusowemu
po Mszy Świętej w Oratorium Świętego Jana Apostoła i Ewangelisty we Wrocławiu
(10 kwietnia AD 2016)

zdjęcie: Adrian Nikiel

PMK Design
© Organizacja Monarchistów Polskich 1989–2024 · Zdjęcie polskich insygniów koronacyjnych pochodzi z serwisu replikiregaliowpl.com.